Slide

Hakkımızda

İrtem Tarım Makineleri

Çiftçinin yüzünü güldürmek için varız

Tekirdağ Hayrabolu’da, tarım makinaları sektörüne ileri teknolojiyi getirme doğrultusunda 1967’de kurulan İrtem’in hedefi ilk günden bu yana hiç değişmedi:

Toprağın ve çiftçinin yüzünü güldüren ürünler ve hizmetler sunmak. Kuruluşundan kısa süre sonra, sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan İrtem, dünya markası olmanın temel koşulu olarak, küresel standartlarda üretimi hayata geçirmek amacıyla 1997’de Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) ve Bilgisayar Destekli Üretim (CAM) tezgahlarını teknolojik altyapısına kattı.

1996’da faaliyete geçirdiği sac işleme merkezi ve ERP sistemiyle üretim verimini, hızını ve standardizasyonunu artırdı. 2010’da robot teknolojisini devreye sokarak üretim kalitesini ileri bir seviyeye taşıdı.

2012’de ise, kapalı üretim alanını iki katına çıkardı. Üç fabrika binasıyla, yıl boyu üretim yaparak müşteri taleplerini zamanında karşılayabilir hale geldi.

2019 yılı, İrtem için, kalite laboratuvarına yatırım yılıydı. Bu amaçla üç boyutlu hassas ölçüm, kaynak analizi, korozyon dayanımı, boya testi gibi işlemleri yapan cihazları bünyesine kattı.

 

2020’de gübre serpme makineleri, modern tarımın gereklerini karşılayabilecek özelliklerle donatılarak güncellendi.

Aynı yıl içerisinde çekilir Üniversal Makineler 2.5 – 3 – 4 m iş genişliği ile Türk ve Dünya çiftçisinin beğenisine sunuldu. Ayrıca, çekilir ve katlanır özelliklere sahip 6 ve 8 sıralı Pnömatik hassas ekim makinesinin tasarımı tamamlanarak seri üretime geçildi.

Tamburlu sulama makinalarına, daha kompakt modeller eklenerek müşterilerin bu konudaki talepleri karşılandı. Üretimin çeşitli aşamalarında kullanılan kaynak fikstürleri, metal pres ve plastik enjeksiyon kalıplarının tasarım ve üretimine geçildi.

Bugün için altı ana ürün ve onlarca alt ürün çeşidinden oluşan ürün gamını sürekli genişleten İrtem, tarım makinaları deyince akla gelen ilk marka olma yolunda emin adımlarla yürürken, Türkiye’deki ve dünyanın 50’yi aşkın ülkesindeki çiftçilere uzun ömürlü, problemsiz, yüksek performanslı ürünler sunmanın gururunu yaşıyor.

 

Misyon ve vizyonumuz, değerlerimiz

Misyonumuz, kaliteli tarım makinelerini en uygun ekonomik imkanlar ile çiftçilerin beğeni ve hizmetine sunmaktır. Zamanla değişen ihtiyaçlara cevap verebilecek yenilikleri öncü bir şekilde gerçekleştirmek de misyonumuzun bir parçasıdır.
Bizi biz yaptığına inandığımız değerlerimiz şunlardır:
• Müşteri memnuniyetini sağlamak, müşteri düşüncelerine önem vermek,
• Başta çalışanlarımız olmak üzere ilişki alanımızdaki bütün bireylerde çevrenin korunması, iş güvenliği, ürün güvenilirliği, insan sağlığı gibi alanlarda farkındalık yaratarak hem yasal yükümlülüklere uyma bilincini hem de vicdani duyarlılığı geliştirmek,
• Güncel üretim ve bilgi teknolojilerini kullanmak,
• Katılımcı ve şeffaf yönetim prensiplerini uygulamak, konumu ve görevi ne olursa olsun herkesin kendisini uygun bir şekilde ifade edebilmesini teşvik etmek, faydalı fikirlerin ortaya çıkabilmesini sağlamak,
• Gelişim ve değişimin sürekliliğine inanmak ve her an öğrenilebilecek yeni ve iyi şeyler olabileceğinin farkında olmak.

Vizyonumuz; Değerlerimizi koruyarak faaliyet alanımızda dünya sıralamasında ilk 20 firma arasında bulunmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir.

Kurumsal Politikamız

Tarım alet ve makineleri tasarımı, imalatı, satışı ve satış sonrası hizmetleri kapsamında faaliyet gösteren firmamızda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerdeki temel amacımız, müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizden duydukları memnuniyeti sürekli kılmaktır. Bu, pazardaki konumumuzu sürdürebilmemiz için vazgeçilmez koşuldur.

Amacımıza ulaşabilmemiz için,

✔ ISO 9001:2015 ve OHSAS 18001 standartlarının öngördüğü yöntemlerle, İRTEM TARIM’ın kalite, iş sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak,
✔ Müşteri odaklı ve kalite öncelikli çalışmalarla müşteri memnuniyetini sürekli hale getirmek,
✔ Kalite, iş sağlığı ve güvenliği bilincini bütün çalışanlara yaymamız ve onlara sektörel yenilik ve gelişmelere göre eğitim olanakları sağlamak,
✔ Hedeflerimize ulaşmak ve onları geliştirmek için gerekli olan donanım ve teknolojik altyapı yatırımlarını yapmaktan kaçınmamak,
✔ Tedarikçiler ile iletişimi güçlendirmemiz, karşılıklı fayda sağlayarak verimliliği arttırmak,
✔ Kalite ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sisteminin sürekli iyileştirilmesini sağlayarak etkinliğini ve verimliliğini sürekli artırmak, kurumsal politikamızın temel dayanaklarıdır.

Yönetim olarak, Kalite ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sisteminin tam olarak anlaşılması ve eksiksiz yaşatılması için tüm kaynakları sağlayacağımızı taahhüt ederiz. Çalışanlarımızın da samimiyetle ellerinden geleni yaparak ortak başarımız için çalışacaklarına inancımız tamdır.

İRTEM ürünlerinin üstün özellikleri

• Yönetim, tasarım ve üretimde ileri teknoloji kullanımı
50’den fazla ülkeye ihracat yapabilir hale gelmenin temel şartı, bilgili, tecrübeli ve dinamik kadrolarla teknolojiden yararlanıyor olabilmektir. Fabrikamızdan görüntüler kısmında da göreceğiniz üzere tasarımdan ofis yönetimine, imalat aşamalarından montaj sürecine kadar her alanda teknolojinin geldiği en son noktadan istifade etmekteyiz. Bu da ancak kazancımızın önemli bir kısmını tekrar bu kaynaklar için kullanmamız ile mümkün olabilmektedir. Böylelikle aynı zamanda ülke ekonomimizin büyümesi için gerekli olan düşünce ve hareket şeklini esas alarak ülkemizde kazandığımızı yine ülkemiz için harcamaktayız.

• Ar&Ge faaliyetleri
Ürünlerimiz kullanılacakları bölgenin özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. Doğru ürün özelliklerinin belirlenmesi ve uygulanabilir hale gelebilmesi için arge faaliyetleri ve yatırımları firmamızda önemli bir yer tutmaktadır.

• Üstün kalite anlayışı
Hammaddenin kabulünden ürünün sevkine kadar birçok noktada kalite kontrol faaliyetleri yürütülmektedir. En önemli amacımız ürünlerimizin gerektiği yer ve zamanda istendiği şekilde görevini yerine getirmesi, çiftçimizin yüzünü güldürmesidir.

• Satış sonrası hizmetlerimiz
Gerek ürün için ücretsiz sağladığımız ilk çalıştırma hizmeti, gerek ihtiyaç halinde hızlı bir şekilde yedek parça tedariki ve mobil teknik servis hizmetleri, markamızı tercih eden müşterilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı göstermektedir.

Neden İrtem?

ÇÜNKÜ  İrtem, çiftçinin ihtiyaç ve taleplerini daima dikkate alarak, iyileştirme-geliştirme süreçlerini bu doğrultuda gerçekleştirir.

ÇÜNKÜ üretiminde dünya standartlarından şaşmamak, İrtem’in olmazsa olmazıdır.

ÇÜNKÜ İrtem, teknolojik gelişmeleri yakından takip eder, hammaddesinden makine parkına, her birimini bu gelişmelere paralel yeniler.

ÇÜNKÜ tam zamanında, uygun çözümler sunmak, İrtem ismiyle özdeşleşmiştir.

ÇÜNKÜ müşteri memnuniyeti İrtem için asla basmakalıp bir slogandan ibaret değildir.

ÇÜNKÜ bütün çalışanları, yurtiçi ve yurtdışı bayi ve servisleri ile müşterilerinin her an yanında olmak İrtem’i İrtem yapan temel özelliktir.

ÇÜNKÜ İrtem, yarım asrı aşan bilgi ve deneyim birikimini, teknolojik altyapısının bütün beceri ve imkanlarını uzun ömürlü ve yüksek performanslı ürünler sunmaya adamıştır.

ÇÜNKÜ toprağın ve çiftçinin yüzünü güldürmek, İrtem’in varoluşunun esasıdır.