OTOMATİK TAMBURLU SULAMA MAKİNESİ

Sulama Kolaylığı ile her yerde

Sulama kolaylığı ile her yerde

Otomatik Tamburlu Sulama Makinesi

Fonksiyonel, kullanıcı dostu modern sulama makinesidir. Tamburlu sulama makineleri tarlalarınız için büyük sulama kapasitesi olanağı sunan hareketli sistemlerdir.

Bu makinelerin kullanımı durumunda sağladığı yararlar şu şekilde sıralanabilir :

Diğer sistemlere nazaran düşük yatırım maliyeti Uzun ekonomik ömür, Su kaynağını doğru şekilde kullanma, Enerji tassarufu İş gücünden tasarruf, Sulama verimliliği, Esnek kullanım olanağı Sistem bileşenleri şu şekildedir:

Polietilen hortum 10 mm ve 9 mm kalınlığında, elastik karaktere sahip, sürtünmeye dayanıklı ve yüksek akış hızlarına elverişlidir. Bu özellikler tüm toprak tiplerinde daha kullanışlı olmasını sağlar.

Kontrol paneli düşük voltajla (12 volt) işler, güneş paneli ve aküden beslenir. Açılmamış ve açılacak hortumu metre cinsinden hesaplama, akış hızını kontrol etme, çalışma hızını programlama, toplam sulama süresini programlama gibi birçok özelliğe sahiptir.

Su türbini ve şanzıman makinenin kalbi olarak adlandırdığımız parçalardır. Türbin, su basıncını şanzımana aktarır. 4 vites seçenekli şanzıman da tambura hareket verir.

Makinelerimiz için üstün kaliteli COMER bileşenlerini kullanırız. Sulama tabancaları otomatik tamburlu sulama makinesinde kullanılır, yavaş ve hızlı dönüş hareket kabiliyetine sahiptir, 30 – 75 metre aralığında püskürtebilir ve mükemmel bir su kırılımı sağlar. Değişebilir nozullar sayesinde çiftçiler tarlasına ve ürününe en uygun su kırılımını gerçekleştirebilir. Sulama tabancalarımız için üstün kaliteli SIME tabancalarını kullanırız.

Sulama kanatları, sulama tabancalarına alternatif olarak, otomatik tamburlu sulama makinesinde, atomizörler ve spreyleyiciler sayesinde hassas bitki ve sebzelerde kullanılabilir.

Çok düşük basınçlarda sulama tabancalarına nazaran %50 enerji tasarrufuyla çalışır. Kanatlar yüksek kalite galvanize çelikten üretilmiştir ve iyi bir atomizasyon sağlar.

*Tablolarda belirtilen beygir güçleri traktör ve toprak özelliklerine göre ± %20 oranında değişiklik gösterebilir.

Standartlar

Şanzıman ve Elktronik Bypass

Tamburun dönmesini ve hortumun sarılması şanzıman, hortum sarma hızının sabit kalması ise bypass sistemi vasıtasıyla olur.

Güneş Paneli

Elektronik kontrol sistemine akım sağlayan akünün sürekli sarjını sağlar.

Tabanca

Sulama kanadı ile birlikte veya ayrıca temin edilen sulama tabancası özellikle yüksek bitkiler için ideal bir çözümdür.

Kontrol Ekranı

Bütün ayarları, Türkçe menüye sahip kontrol ekranı ile yapmak mümkündür.

Kanat Üzeri Tabanca

Kanat uçlarına yerleştirilmiş tabancalar sayesinde, kanat açıklığına ilave 15 metre sulama genişliği sağlanmaktadır.

Nozullar

Sulanacak ürün çeşidine ve verilecek su miktarına göre değişik delik çaplarında nozul kullanılabilinir.