Uçtan Yaylı Balta Ayaklı

Uçtan Yaylı Balta Ayaklı

Ağır tavlı ve yüksek nemli topraklarda maksimum başarı 

Ekim zamanlaması, verim üzerinde rol oynayan önemli etkenlerden biridir. Ancak ekim dönemlerinde gerçekleşen mevsimsel yağışlar üreticilerin ekim sürelerini mühim derecede kısıtlar.

Uçtan yaylı balta ayaklı ekim makineleri, bu sorun karşısındaki en önemli çözümdür. Kuru şartlarda sunduğu yüksek ekim başarısı yanında, ağır tav ve yüksek nemli toprak şartlarında da etkilidir. Traktörün ilerleme kabiliyetinin olduğu her durumda ekim performansını sürdürür.

Makine üzerinde standart olarak bulunan kırlangıç tip örtücü tırmıklar, her koşulda üst düzey örtme performansı gösterir.

                   

3 sıra olarak yerleştirilmiş uçtan yaylı balta ayaklar sayesinde çamur toplama problemi yaşanmaz.

                                                                                       

Uçtan yaylı makinelerimizin bir diğer avantajı, iyi hazırlanmamış (yoğun bitki artığı bulunmayan) iri kesekli arazi şartlarında da çalışabilmesidir. Bu özelliği onun, derine ekilen nohut ve bezelye gibi iri tohumlar için hazırlanmış kaba tohum yataklarında da görevini başarı ile yerine getirmesini sağlar.

Ekim derinliği, makinenin yan arka kısımlarındaki hareket tekerlekleri üzerinden yapılır. Sertliği ayarlanabilir örtücü tırmıklar, ayaklardan bağımsız olarak makinenin en arkasına konumlanmıştır. Bu sayede kanola, ıspanak ve soğan gibi sığ ekilen küçük ve hassas tohumlarda da eşit ekim derinliği elde edilir.

Kademesiz şanzıman ve ekici tohum dişlileri yardımıyla, 80 gr/dekardan 60 kg/dekara kadar norma sahip tüm tohumların ekimi gerçekleştirilebilir.

Kademesiz şanzıman, gübre tertibatında da standart donanıma dahildir.

                  

Sıra arası mesafe 125 mm olup gerekli durumlarda istenilen ayaklara tohum akışı kesilerek sıra arası mesafe değiştirilebilir. Bu sayede, 12,5 - 25 - 37,5 ve 50 cm gibi farklı sıra arası mesafelerde ekim yapılabilir.

18, 20, 22, 24, 28, 32 sıra sayılarında ve gübreli ve gübresiz olarak üretilir.

Uçtan Yaylı Balta Ayaklı Fotoğraf Galerisi

SİTE ANKETİ     

Değerli müşterilerimiz makinalarınız için bizlerden aldığınız hizmetten memnun musunuz?


İLETİŞİM BİLGİLERİ (Fabrika)

Organize Sanayi Bölgesi Çelik Sokak No: 3/5 Hayrabolu-Tekirdağ /TURKEY

irtem makina

Telefon : +90 282 315 69 00 pbx
Faks : +90 282 315 33 66

© 2018 İRTEM TARIM MAKİNALARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. - Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım : Bosphorus Media +90 282 315 69 00

E-BÜLTEN - İlk Duyan Siz Olun!

Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun!