Tabancalı Model

Tabancalı Model

Sulama Makinaları

Tamburlu sulama makinası, az işçilikle kolay kullanım sağlayan, sulama suyunun miktarını ve sulanacak alan üzerindeki dağılımını kolaylıkla ayarlayabilen ve tüm ekipmanın uygulama sonrasında kolaylıkla taşınmasına olanak veren bir tarım makinasıdır.

Otomatik tamburlu sulama makinalarının makaraya sarılabilen su boruları 90 mm ve 110 mm çaplı olabilir. Ana makina polietilen hortum, su türbini, şanzıman, elektronik kontrol ünitesi ve şasi birimlerinden oluşur. Sulama için kanat veya tabanca arabası opsiyonları mevcuttur. Makinaya plastik hortumlar vasıtasıyla bir su kaynağından bağlantı yapılabilir ve belli bir basınç altında çalıştırılabilir. Makina üzerindeki su türbininin çalışma hızı, pompadan gelen suyla bypass valf sistemi kullanılarak ayarlanabilmektedir. Türbin şaftının bağlı olduğu şanzıman yardımıyla da elde edilen 4 farklı hız kademesiyle tamburun dönüş hızı kontrol edilir. Makina üzerindeki pili şarj edebilen güneş paneli ile gece yapılan sulamalarda elektronik kontrol ünitesinin çalışması için gerekli enerji sağlanmış olur. Aşınma ve korozyona önlem olarak suyla temas eden bütün parçalar galvaniz kaplanmıştır. Hortumun sarılı olduğu makara saat yönünde ve saat yönünün aksinde 90 derece döndürülebilir.

Ayrıca vermiş olduğumuz proje tasarım desteği sayesinde değişik toprak ve bitki çeşitlerine kolayca sulama yapılabilmekte, yüzey akış kayıpları minimize edilmekte, bitki ve toprağın zarar görmesi önlenmektedir.

Az işgücü gereksinimi, uygulanacak sulama suyu miktarının kolay ayarlanabilmesi, sulama sonunda ekipmanın kolayca araziden taşınması ve birden fazla tarla sulanması, su dağılımının iyi olması ve kullanım kolaylığı otomatik tamburlu sulama makinasının başlıca özellikleridir. Otomatik tamburlu sulama makinaları, dış çapı Ø110 m, plastik hortumlu su türbinli, şanzımanlı, arkasına istendiğinde sulama tabancası veya kanatlı yağmurlama sistemi takılabilen bir sulama sistemidir.

Eğer tabanca 2’de 4,5 bar görmek ve 80–90 m arası çapa ulaşmak istiyorsak:

Ø110 500 m için 45 m3/h 8-9 bar

Ø110 400 m için 45 m3/h 7,5-8,5 bar

Tabancalı Model Fotoğraf Galerisi

ÜRÜNLER İrtem Sulama
SİTE ANKETİ     

Değerli müşterilerimiz makinalarınız için bizlerden aldığınız hizmetten memnun musunuz?


İLETİŞİM BİLGİLERİ (Fabrika)

Organize Sanayi Bölgesi Çelik Sokak No: 3/5 Hayrabolu-Tekirdağ /TURKEY

irtem makina

Telefon : +90 282 315 69 00 pbx
Faks : +90 282 315 33 66

© 2018 İRTEM TARIM MAKİNALARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. - Tüm hakları saklıdır.

Web Tasarım : Bosphorus Media +90 282 315 69 00

E-BÜLTEN - İlk Duyan Siz Olun!

Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun!