hava durumu için tıklayın..
 
 

 

kullanım klavuzu
ürün fotoğrafları
ürün videoları
yedek parça listesi
aksesuarlar
  Pnömatik Ekim Makinaları

Pnömatik ekim makinesi sıraya ekilen tohumları hassas olarak tek tek ekebilen modern bir ekim makinesidir. Böylece kullanıcılara asgari tohum sarfı ve azami ürün verimi sağlar. Ayçiçeği, mısır, soya, yer fıstığı, karpuz, kavun, kabak, lifi alınmış pamuk tohumu, pancar tohumu, salatalık, rezene, domates, süpürge, sebze ve soğan tohumlarını en hassas şekilde ekebilmek mümkündür. Sıra arası mesafe 26cm ile 90cm arasındadır. Sıra üzeri mesafe değişkendir. 2, 4, 5, 6, 8, 10 sıralı seçenekleri vardır.

Pnömatik ekim makinesi traktöre üç nokta askı düzeniyle bağlanarak ekim yapabilen, hidrolik asılır tipte bir ekim makinesidir. Bu nedenle ekim yapılacak tarlaya nakli rahat yapılabilmekte ve tarla sınır boylarına yanaşması daha rahat olduğu için tarla sınırında daha az arazinin boş kalması şeklinde bir avantaj sağlamaktadır. Pnömatik ekim makinesi üzerinde buluna fan sistemi tohumların ekici plaka deliklerine tutunması için gerekli olan vakumu sağlamaktadır.

Ekici üniteler ön kısmında iri toprağı ve kuru toprağı sıyıran seviyesi ayarlanabilir açıcı ayak, tohum deposu, tohum hücresi, döküm ünite, tohum ekici balta, tohum yatağa bırakıldıktan sonra üzerini kapatan seviyesi ayarlanabilir kapatıcı çapalar, baskı tekeri ve baskı tekerinin seviyesini ayarlayan baskı teker ayar fitili ana parçalarından oluşmaktadır. Gübreli makinelerde gübre sandıkları isteğe bağlı olarak plastik veya sactan imal edilmektedir.


Üniversal Ekim Makinaları

Üniversal ekim makinesi, buğday, arpa, yulaf, çavdar gibi tüm hububat tohumlarını ve mısır, soya, bezelye, nohut, mercimek, koza gibi iri ve orta boyutluktaki tohumları hassas olarak ekebilen şanzımanlı tip modern bir ekim makinasıdır.

Bu şanzıman sayesinde kanola, yonca, süpürge, soğan, havuç, domates, ıspanak gibi ufak tohumları da en hassas şekilde ekebilmektedir.


Gübre Serpme Makinaları

Gübre serpme makinesi çift diskli, hidrolik kumandalı, kuyruk milinden hareket alan asılır tip ve çekilir tip olmak üzere iki tipte üretim yapılan modern bir granül gübreleme makinesidir.

Gübre serpme makinelerinin gübre atılacak tarlaya nakli çok rahat yapılabilmekte yüksek depo kapasiteli makinelerimiz sayesinde küçük tarlalarınıza gübre atmak için ikinci bir traktör götürmeye gerek kalmamaktadır.

Gübre serpme makineleri hidrolik kumandalı olarak imal edilebilmektedir. Hidrolik kumanda sayesinde tarlanın sınır başlarında traktör kabininden gübre akışı kolaylıkla kontrol edilebilir.
Yine hidrolik kumanda sayesinde sınır başlarında gübre serpme disklerini tek tek kontrol etmek mümkündür.Otomatik Tamburlu Sulama Makinaları

Tamburlu sulama makinası, az işçilikle kolay kullanım sağlayan, sulama suyunun miktarını ve sulanacak alan üzerindeki dağılımını kolaylıkla ayarlayabilen ve tüm ekipmanın uygulama sonrasında kolaylıkla taşınmasına olanak veren bir tarım makinasıdır.
Otomatik tamburlu sulama makinalarının makaraya sarılabilen su boruları 90mm ve 110mm çaplı olabilir.
Ana makine, polietilen hortum, su türbini, şanzıman, elektronik kontrol ünitesi ve şasi birimlerinden oluşur.
Sulama için Kanat veya tabanca arabası opsiyonları mevcuttur.

Makinaya plastik hortumlar vasıtasıyla, bir su kaynağından bağlantı yapılabilir ve belirli bir basınç altında çalıştırılabilir. Makine üzerindeki su türbininin çalışma hızı, pompadan gelen suyla bypass valf sistemi kullanarak ayarlanabilmektedir. Türbin şaftının bağlı olduğu şanzıman yardımıyla da elde edilen 4 farklı hız kademesiyle tamburun dönüş hızı kontrol edilir.
Makine üzerindeki pili şarj edebilen güneş paneli ile gece yapılan sulamalarda elektronik kontrol ünitesinin çalışması için gerekli enerji sağlanmış olur.
Aşınma ve korozyona önlem olarak tüm suyla temas eden parçalar galvaniz kaplanmıştır.

Hortumun sarılı olduğu makara saat yönünde ve saat yönünün aksinde 90 derece döndürülebilir.
Ayrıca vermiş olduğumuz proje tasarım desteği sayesinde değişik toprak ve bitki çeşitlerine kolayca sulama yapılabilmekte, yüzey akış kayıpları minimize edilmekte, bitki ve toprağın zarar görmesi önlenmektedir.

 


                                                   Ürünler          Bayiler ve Servisler          Fuarlar            İletişim